Fale

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego

Małgorzata Anna StudzińskaNazywam się Małgorzata Anna Studzińska i prowadzę SprachStudio. Jestem absolwentką filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i doświadczonym lektorem języka niemieckiego.

W 2005 roku uzyskałam uprawnienia tłumacza przysięgłego języka niemieckiego i zostałam wpisana na listę tłumaczy przysięgłych prowadzoną przez ministra sprawiedliwości pod numerem TP/1430/05. W 2006 roku ukończyłam Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Opolskim w zakresie tłumaczeń translatorycznych. W 2012 roku obroniłam pracę doktorską na temat: „Rola i znaczenie języka niemieckiego w polityce Unii Europejskiej i regionalnej perspektywie edukacyjnej” na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Dbając o ciągłe doskonalenie swojego warsztatu, w 2020 roku ukończyłam Studia Podyplomowe Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim. 

Od 10.2020 do 06.2021 odbyłam szkolenie dla tłumaczy w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu, którego celem było osiągnięcie biegłości w przekładzie z j. niemieckiego na j. polski i odwrotnie.

Ponadto w terminie lipiec – sierpień 2021 brałam udział w intensywnym kursie dla tłumaczy ustnych organizowanym przez Sommerschule Germersheim przy Johannes Gutenberg Universität Maiz. Szkolenie odbyło się w zakresie tłumaczeń symultanicznych, konsekutywnych, specjalistycznych i konferencyjnych.

Jestem również członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS w Warszawie.

Oprócz wykonywania tłumaczeń zwykłych i poświadczonych, uczę języka niemieckiego zarówno w tradycyjnej formie stacjonarnej, jak i online. Prowadzę zajęcia na każdym poziomie zaawansowania, także w zakresie słownictwa specjalistycznego.

Deklaruję bezbłędność moich tłumaczeń oraz skuteczne i zindywidualizowane podejście do nauki języka obcego.

Zapraszam do współpracy

Podpis2.png